VA-6200RM EVAC System Remote Paging Microphone, 16 Zone
Security systems
Code - 882947
Availability - 0
Brand - ITC
Description
Features:
- Support 16 zones, group paging button
- Support for 32 remote paging microphones
- Audio line input, input/output volume adjustment
- Paging priority can be set by software
- 24 DC power supply support
- The remote MIC/controller has 2 interfaces, 1 in and 1 out
0.00 ₾
0.00 ₾
color
Quantity
Description / Specification
Downloads
MIC Capacitor Microphone
MIC Sensitivity 10mV/600Ω
MIC Frequency Response 200Hz~10KHz
MIC SNR >65dB
Line Input Sensitivity 775mV/10KΩ
Line Input Frequency Response 80Hz~16KHz
Line Input SNR >70dB
Signal Output 1V
Distortion <1% (Rated output power ), 1KHz
Supply Voltage 24V DC
Dimension (L x W x D) 256 x 52 x 149mm